Solárny regulátor MPPT EPsolar DR2210-DDS, 12/24V, 20A, vstup 100V

85,00
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
DR2210-DDS
EAN:
8592457193920
Výrobca:
EPEVER

MPPT regulátor nabíjania EPsolar DR2210-DDS séria DuoRacer je určený na nabíjanie dvoch batérií vhodný pre karavany, lode atď. Napätie panelov až 100 V a maximálnym nabíjacím prúdom 20 A, batérie 12/24 V, FV max. 260/520 Wp.

DuoRacer je určený na nabíjanie dvoch batérií - palubné aj štartovacie (znázornených nižšie ako BATT1 a BATT2) v solárnom systéme. Tento regulátor podporuje niekoľko typov hlavných batérií (BATT1), vrátane uzavretých, gélových, zaplavených, LiFePO4 a Li-NiCoMn batérií, ktoré sú vhodné pre RV, karavany, lode atď. Zariadenie automaticky rozpozná napätie systému batérie štartéra (BATT2) a po splnení podmienok sa batérie dobije.

Regulátor pracuje ako menič, to znamená, že vyššie vstupné napätie a nižšia prúd dokáže spracovať na nižšie napätie (zvýšiť prúd) a to s vysokou účinnosťou. Môžeme teda použiť prakticky akýkoľvek solárny panel.
Solárny regulátor DuoRacer je vybavený najnovšou technológiou MPPT (Maximum PowerPoint Tracking) - sledovanie bodu maximálneho výkonu s prepracovaným algoritmom sledovanie, kedy solárny modul pracuje pri ideálnom napätie, ktoré solárny modul môže produkovať pri čo najvyššom dostupnom výkonu. Pri porovnaní s klasickým regulátorom PWM zvyšuje technológia MPPT účinnosť nabíjania o cca 30%.
Maximálny nabíjací výkon do batérie tohto modelu je 20 A čo zodpovedá výkonu panelu 260 Wp ak máte 12 V batériu, alebo 520 Wp ak máte 24 V batériu. V prípade že bude panel dávať vyšší výkon, potom ho regulátor len obmedzí na svoj nominálny max. Výkon. Výkon FV panelov nesmie byť vyššia ako 1,5 násobok nominálneho výkonu regulátora - teda 390 Wp resp. 780 Wp!

Solárne panely môžete prepájať do série, ich výstupné napätie na prázdno označované ako Voc však nesmie nikdy prekročiť hodnotu napätia na prázdno Voc 100 V - prekročení tejto hodnoty regulátor trvale poškodia (tu je nutné zohľadniť to, že s klesajúcou okolitou teplotou rastie napätie solárneho panelu a hodnota Voc uvedená v parametroch solárneho panelu je pri 25 ° C). Preto neodporúčame, aby hodnota uvedeného Voc prekračovala 90 V)

Hlavné funkcie:

- Technológia monitorovania bodu maximálneho výkonu s extrémne rýchlou sledovacie rýchlosťou a účinnosťou sledovanie viac ako 99,5%.
- Pokročilý algoritmus riadenia MPPT pre minimalizáciu straty rýchlosti a straty času MPP.
- Širší rozsah prevádzkového napätia MPP pre zlepšenie využitia FV modulu.
- Funkcia automatického riadenia nabíjania a obmedzenie nabíjacieho prúdu (BATT1).
- Vysoko kvalitný a nízka miera zlyhania komponentov ST, TI a Infineon pre zaistenie životnosti produktu.
- Digitálne riadenie obvode adaptívneho trojstupňového nabíjacieho režimu pre zvýšenie životnosti BATT1.
- Typ BATT1 možno nastaviť pomocou LED / LCD.
- Pokiaľ po dlhú dobu nedochádza k nabíjanie a FV pole má nízke napätie (FV <5V), regulátor prejde do režimu nízkej spotreby.
- 100% nabíjanie a vybíjanie v prevádzkovom teplotnom rozsahu.
- Riadiaci signál AES pre chladničku do auta.
- Štandardné protokol Modbus a komunikačný port RS485 (5 V, 200 mA).

Funkcia vstavaného displeja:

Slučka displeja: FV napätie> FV prúd> FV energie> Generovaná energie> Napätie BATT1> Prúd BATT1> Max. napätia BATT1> Min. napätia BATT1> Teplota BATT1> Typ batérie BATT1> Napätie BATT2> Prúd BATT2> Max. napätia BATT2> Min. napätia BATT2> FV napätia

Napísať recenziu