• MPPT solárny regulátor EPsolar 60VDC10A DuoRacer - 12/24V

MPPT solárny regulátor EPsolar 60VDC10A DuoRacer - 12/24V

76,52
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
04280174
Výrobca:
EPsolar

MPPT regulátor nabíjania DuoRacer DR1206N-DDS je určený na nabíjanie dvoch batérií – palubnej aj štartovacej (znázornených nižšie ako BATT1 a BATT2) v solárnom systéme. Tento regulátor podporuje niekoľko typov hlavných batérií (BATT1), vrátane uzavretých, gélových, zaplavených, LiFePO4 a Li-NiCoMn batérií, ktoré sú vhodné pre RV, karavany, lode atď. Zariadenie automaticky rozpozná napätie systému batérie štartéra (BATT2) a po splnení podmienok sa batéria dobije.

Regulátor pracuje ako menič, to znamená, že vyššie vstupné napätie a nižší prúd dokáže spracovať na nižšie napätie / zvýšiť prúd a to s vysokou účinnosťou. Môžeme teda použiť prakticky akýkoľvek solárny panel.

Solárny regulátor DuoRacer je vybavený najnovšou technológiou MPPT (Maximum PowerPoint Tracking) – sledovanie bodu maximálneho výkonu s prepracovaným algoritmom sledovania, kedy solárny modul pracuje pri ideálnom napätí, ktoré solárny modul môže produkovať pri čo najvyššom dostupnom výkone. Pri porovnaní s klasickým regulátorom PWM zvyšuje technológia MPPT účinnosť nabíjania o cca 30%.

Maximálny nabíjací výkon do batérie tohto modelu je 10A čo zodpovedá výkonu panelu 130 Wp pokiaľ máte 12V batériu, alebo 260 Wp ak máte 24V batériu. V prípade, že bude panel dávať vyšší výkon, potom ho regulátor iba obmedzí na svoj nominálny max. výkon. Výkon FV panelov nesmie byť vyšší ako 1,5-násobok nominálneho výkonu regulátora – teda 190Wp resp. 390Wp!

Solárne panely môžete prepájať do série, ich výstupné napätie na prázdno označované ako Voc však nesmie nikdy prekročiť hodnotu napätia na prázdno Voc 60V – prekročenie tejto hodnoty regulátor trvalo poškodí (tu je nutné zohľadniť to, že s klesajúcou okolitou teplotou rastie napätie solárneho panelu a hodnota Voc uvedená v parametroch solárneho panelu je pri 25C). Preto neodporúčame, aby hodnota uvedeného Voc prekračovala 45V)

Hlavné funkcie:

- Technológia sledovania bodu maximálneho výkonu s extrémne rýchlou sledovacou rýchlosťou a účinnosťou sledovania viac ako 99,5 %

- Pokročilý algoritmus riadenia MPPT pre minimalizáciu straty rýchlosti a straty času MPP

- Širší rozsah prevádzkového napätia MPP pre zlepšenie využitia FV modulu

- Funkcia automatického riadenia nabíjania a obmedzenia nabíjacieho prúdu (BATT1)

- Vysoko kvalitná a nízka miera zlyhania komponentov ST, TI a Infineon pre zaistenie životnosti produktu

- Digitálne riadenie obvodu adaptívneho trojstupňového nabíjacieho režimu pre zvýšenie životnosti BATT1.

- Typ BATT1 je možné nastaviť pomocou LED/LCD.

- Pokiaľ po dlhú dobu nedochádza k nabíjaniu a FV pole má nízke napätie (FV<5V), regulátor prejde do režimu nízkej spotreby.

- 100% nabíjanie a vybíjanie v prevádzkovom teplotnom rozsahu.

- Riadiaci signál AES pre chladničku do auta

- Štandardný protokol Modbus a komunikačný port RS485 (5V / 200 mA).

Napísať recenziu