• Nabíjačka XTAR PB2S BAT1147

Nabíjačka XTAR PB2S BAT1147

21,71
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
04240479
EAN:
5901436855712

Nabíjačka XTAR PB2S BAT1147

Profesionálne procesorová nabíjačka pre Li-ion 18650/20700/21700/26650 články s funkciou POWERBANK

trojfázové nabíjania: TC / CC / CV

dva nezávislé nabíjacie kanály

reaktivácia hlboko vybitých buniek a

nabíjací prúd 0V buniek: 2x2A / 2x1A / 1x2A | nabíjacie napätie: 4,2 V

účinný prevodník - 92% účinnosť

magnetického krytu pre nabíjacie komoru

napájanú z USB TYPU C QC 3.0 a PD 3.0 - (bez napájacieho adaptéra)

ochrana: tepelná, skrat, proti spätnému vložení batérie

Plne profesionálne nabíjačka procesorov s funkciou power bánk s trojfázovým procesom nabíjania TC / CC / CV je skrytá v malom kryte. Nabíja lítium-iónové články 3,6 / 3,7 V ľubovoľnej kapacity o veľkosti 18650/20700/21700 / 26650. Inteligentné vstavaný balancer riadi proces nabíjania a vybíjania. Vďaka tomu je životnosť buniek výrazne predĺžená. Nabíjačka vždy začína nabíjaním vybitého článku. Po dosiahnutí podobnej úrovne nabitia začne súčasne nabíjať obe batérie. To isté sa stane v prípade prepustenia. Nabíjačka začne vybíjať z viac nabitého článku, keď sa úrovne nabitia vyrovná, začne vybíjať obe batérie súčasne (funkcia POWERBANK).

Aký je spôsob nabíjania TC / CC / CV? Jedná sa o trojfázový proces nabíjania Li-ionových článkov, ktorý udržuje bunku v dobrom stave nabitím príslušného prúdu v každej fáze a dokončením nabíjanie v správny okamih.

Rôzne kroky procesu TC / CC / CV sú:

• TC: bunky vybité pod 2,9 V sa "prebudí" s nižším prúdom.

• CC: po dosiahnutí 2,9 V je bunka nabitá konštantným prúdom 2x2A / 2x1A / 1x2A.

• CV: keď je článok takmer nabitý, nabíjačka sa prepne na nabíjanie s klesajúcim prúdom, kým na bunke nedosiahne napätie 4,2 V. Po dosiahnutí 4,2 V je proces nabíjania dokončený - batéria je plne nabitá.

Batérie s napätím 4,1 V alebo vyšším sú nabíjačkou považované za nabité. Ak chcete takúto batériu plne nabiť, vložte ju do nabíjačky pred jej pripojením k napájaniu. Nabité batérie sa prirodzene vybijú, ak zostanú v nabíjačke. Nabíjanie bude pokračovať, akonáhle napätie batérie klesne pod 4,1 V.

Nabíjačka Xtar PB2S má funkciu reaktivácie hlboko vybitých článkov a článkov s napätím 0V. Mnoho nabíjačiek na trhu nie je schopné takéto batérie nabíjať. Tu sa hodí nabíjačka Xtar PB2S, ktorá vám v mnohých prípadoch umožňuje "zachrániť" také bunky. Stačí vložiť hlboko vybitú batériu do nabíjačky PB2S, rovnako ako pri normálnom nabíjaní - nabíjačka detekuje vybitý článok a skúsi ho znovu aktivovať.

Varovanie! Bunky vypúšťanej pod určitú úroveň budú nenapraviteľne poškodené a nemusia byť znovu aktivované. Vyvarujte sa hlbokého vybitia Li-ion batérií - to môže výrazne znížiť ich životnosť a kapacitu alebo viesť k ich úplnému zlyhaniu.

Nabíjačky od iných výrobcov môžu výrazne zvýšiť teplotu nabíjaných článkov počas nabíjania. Ak sú bunky príliš horúce, môžu sa rýchlo opotrebovať. Pri navrhovaní nabíjačky PB2S išiel Xtar o krok ďalej od konkurencie a tento problém vyriešil jednoduchým spôsobom: bol napájaný z externého zdroja napájania. V dôsledku toho sa teplota batérie nabité v PB2S nezvýši o viac ako 15 stupňov.

Sada s nabíjačkou Xtar PB2S obsahuje kábel USB TYPE C. Sada neobsahuje napájací adaptér. Na napájanie nabíjačky postačí akákoľvek nabíjačka s konektorom USB, napr. Z telefónu alebo počítača s voľným portom USB. Doporučený nabíjací zdroj je ten, ktorý podporuje QC3.0 / PD3.0, aby ste plne využili výhody nabíjačky. Je možné použiť nabíjačku s nižším výkonom, ale v tomto prípade sa doba nabíjania predĺži.

Napísať recenziu