• Solárny grid-tie menič napätia GWL 230V 1000W s limiterom, vstup 22-65V DC

Solárny grid-tie menič napätia GWL 230V 1000W s limiterom, vstup 22-65V DC

445,09
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
04230568
Výrobca:
GWL

Grid-tie originálny GWL GTIL menič s výkonom 900 W pracujúci vo vstupnom rozsahu napätia 22-65V (DC) s integrovaným limiterom na zabránenie prietokov do verejnej siete. Menič vďaka integrovanému MPPT regulátoru prevedie maximum energie vyrobenej fotovoltaickými panelmi na 230 V (AC).

Grid-tie menič s limiterom je revolučné riešenie pre sieťové fotovoltaické elektrárne, ktoré pracuje obdobne ako iné mikromeniče, ale navyše dokáže obmedzovať vlastný výkon podľa aktuálnej spotreby, a teda úplne zamedziť prietokom do verejnej siete. Tieto meniče sú navrhnuté na vnútorné používanie, a okrem klasických svoriek na pripojenie solárnych panelov alebo batérie a výstupu na pripojenie do siete má tiež menič konektor prúdovej sondy interného limitera.

Na prehľadnom displeji meniča môžete sledovať:

Aktuálny výkon meniča zo solárnych panelov/batérií

Výkon dodávaný zo siete

Napätie na DC vstupe

Teplota meniča

Napätie siete

Dátum a čas

Denný priebeh produkcie

Nastavenie meniča

K dispozícii sú aj špecifické nastavenia pre napájanie meniča z batérií (namiesto zo solárnych panelov). Ide o nastavenie pracovného napätia na vstupe (dolná hranica) a maximálneho dodávaného výkonu meniča.

Grid-tie menič pracuje v rozsahu vstupného napätia DC 22-65 V a jeho výkon je 900 W (špičkový 1000 W). Výstupom z meniča je potom napätie AC 230 V, ktoré sa pripája medzi hlavný istič s elektromerom a ističe jednotlivých okruhov. Menič teda výkon z panelov (alebo vhodnej batérie) prevedie do domácich rozvodov. Vaše spotrebiče potom budú odoberať energiu vyrobenú primárne z vašej elektrárne. Pokiaľ by výkon vašej elektrárne v daný okamih nestačil, pripojená verejná sieť nedostatok pokryje. Inštaláciou prúdovej sondy k limiteru ochránite svoj systém proti nežiaducim prietokom v prípade, keď je Vaša elektráreň schopná vyrábať viac energie, než vaše spotrebiče vyžadujú.

Menič nepracuje v ostrovnom režime, tzn. že pre svoju funkciu vyžaduje pripojenie od verejnej distribučnej siete. Hneď ako dôjde k výpadku siete, menič sa ihneď vypne.

Meniče sú certifikované na predaj a používanie v EÚ. Spĺňajú kritériá certifikácií EMC, LVD, RoHS a rovnako tak spĺňajú normu EN 50438.

Veľmi efektívny a jednoduchý spôsob riešenia pre nezávislú výrobu el. energie so zachovaním pripojenia k distribučnej sieti. Ideálny spôsob zníženia nákladov za elektrinu. Spomaľte si aj Vy svoj elektromer znížením spotreby zo siete.

Súčasťou balenia je prúdový senzor s dĺžkou kábla 3 m aj prepojovací kábel 230 V. Návod na obsluhu sťahujte v súvisiacich dokumentoch nižšie.

Na správne meranie prúdovej sondy neodporúčame kábel od senzora predlžovať.

Technické parametre

Výkon: 900 W (1000 W špička)

Vstupné napätie: DC 22-65 V

Výstupné napätie: AC 230 V (50 Hz)

Rozmery: 322 x 196 x 88 mm

Hmotnosť: 3,6 kg

Farba: modrá - čierna

Baliace množstvo: 1 ks

Napísať recenziu