Solárny MPPT regulátor 12/24 V, XTRA 20A, vstup 100V (XTRA2210N)

94,00
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
XTRA2210N
EAN:
8592457160519
Výrobca:
EPsolar

EPsolar REG-XTRA2210

Užívateľsky prívetivý MPPT regulátor slúži na kontrolu toku energie zo solárneho panelu alebo napájacieho zdroja do batérií a spotrebiča. Pracuje so systémami na 12 V alebo 24 V a prúdy do 20 A. Maximálne vstupné napätie je 100V.
Séria solárnych regulátorov XTRA je novou generáciou, ktorá nadväzuje na sériu Tracer. Vylepšuje MPPT algoritmus, ktorý sa prejaví pri rýchlych zmenách zatienenie a pridáva priamu podporu LiFePO4 akumulátorov. Podpora olovených / GEL / AGM batérií je samozrejmosťou.

Tento solárny regulátor je vhodný pre veľkú škálu ostrovných aplikácií, ako sú chaty, domy a pod.
Vhodný je aj pre použitie vo vozidlách a to vďaka možnosti uzemnenie na mínus pól.
Priamo v MPPT regulátora je integrovaný multifunkčný displej pre ľahký monitoring systému a prípadné nastavenie prevádzkových parametrov vr. kontrolných LED diód. Cez display možno teda nastaviť všetko mimo užívateľských hodnôt batérie. Tieto hodnoty sa nastavujú cez príslušenstva viď nižšie.

Maximálny nabíjací výkon do batérie tohto modelu je 20A, čo zodpovedá výkonu panelu 260 Wp pre 12V batériu, alebo 520 Wp pre 24V batériu. V prípade, že bude panel dávať vyšší výkon, potom ho regulátor len obmedzí na svoj max. Výkon FV panelov však nesmie byť vyššia ako 1,5 násobok nominálneho výkonu regulátora!

Výstupné napätie na prázdno označované ako Voc nesmie nikdy prekročiť hodnotu 100V - prekročení tejto hodnoty regulátor trvalo poškodí (zohľadnite, že s klesajúcou okolitou teplotou rastie napätie solárneho panelu a hodnota Voc uvedená v parametroch solárneho panelu je pri 25 ° C). Neodporúčame, aby hodnota uvedeného Voc prekračovala 90V.

Nastavenie parametrov regulátora sa vykonáva pomocou vstavaného LCD (najvyššia verzia XDS2), alebo externého displeja MT50 viď nižšie.

Hlavnou výhodou je použitie najmodernejšej technológie MPPT (Maximum Power Point Tracking), vďaka ktorej dochádza k zvýšeniu účinnosti celého systému o 30% a viac. MPPT technológia zabezpečuje maximálne využitie energie dodávanej z FV panelu tak, že volia odber v pracovnom bode s maximálnym dodávaným výkonom. Tento bod je nepretržite sledovať a udržať. Tým sú kompenzované všetky vplyvy teploty, rôzne intenzity osvetlenia a pod.

Napísať recenziu