• Solárny regulátor MPPT Victron Energy SmartSolar 150V70A - Tr VE.Can

Solárny regulátor MPPT Victron Energy SmartSolar 150V70A - Tr VE.Can

424,47
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
04280221
EAN:
8719076051404
Výrobca:
Victron Energy

Robustný a rýchly MPPT regulátor pre náročné podmienky s napätím panelov až 150 V, nabíjací prúd 70 A. Batéria 12/24/48V, FV max 1000/2000/4000Wp. Vstavaný Bluetooth a konektor pre zásuvný displej

SmartSolar MPPT regulátor na rozdiel od bežného regulátora Victron Energy radu BlueSolar ponúka nasledujúce štyri nové funkcie:

1. Bluetooth

Zobrazenie a konfiguráciu MPPT regulátora SmartSolar môžete vykonávať prostredníctvom smartphonu alebo tabletu. Môžete monitorovať aktuálne stavy a historické dáta a vykonávať nastavenia parametrov pomocou mobilnej aplikácie VictronConnect. Aplikáciu VictronConnect si môžete tiež zadarmo stiahnuť na Google Play, alebo v App Store. Pre mobilné zariadenia s operačným systémom Windows táto aplikácia zatiaľ nie je k dispozícii.

2. SmartSolar zásuvný displej (nie je súčasťou dodávky)

Je tu možné dokúpiť si ako príslušenstvo prídavný SmartSolar zásuvný displej. Displej sa zasunie do konektora na čelnej strane regulátora a umožní vám vizualizovať všetky prevádzkové stavy a vykonávať nastavenie parametrov.

3. Vstup pre diaľkové zapnutie/vypnutie

externé zariadenie dokáže jednoducho vypnúť/zapnúť regulátor

4. Vstavané programovateľné relé

Môže byť programované aj pomocou mobilného telefónu napríklad ako alarmové relé.

Nové profesionálne regulátory Victron Energy oproti konkurenčným výrobcom ponúkajú ultra rýchle MPPT sledovanie. Najmä pri zatiahnutej oblohe s kontinuálnou zmenou intenzity osvitu sú vďaka tomuto regulátoru solárne zisky o 30% vyššie oproti klasickým PWM regulátorom alebo o 10% vyššie oproti pomalým MPPT regulátorom. Obzvlášť pri čiastočnom zatienení môžu byť dané dva aj viac bodov maximálneho výkonu. Bežné MPPT regulátory majú snahu udržiavať výkon na lokálnom bode výkonu, čo ale nemusí zodpovedať optimálnemu (maximálnemu) bodu výkonu.

Vynikajúca účinnosť až 98%, bez zbytočných energetických strát s tichým pasívnym chladením bez vetráka.

Regulátor je vhodný na dobíjanie olovených aj LiFePo4 batérií.

Inštalácia regulátora je pomerne jednoduchá - na regulátore pomocou otočného prepínača nastavíme typ batérie, viď manuál. Ďalej regulátor napojíte na batérie a ten si načíta napätie batérie a automaticky sa nastaví. Ďalej pripojíte k regulátoru solárne panely – pri týchto výkonných modeloch obvykle používame 60 článkové panely s výkonom 250-270Wp. V tom prípade zapájame maximálne tri panely do série tak aby sa nepresiahlo maximálne povolené napätie VOC panelov 150V.

Kompletné a podrobné nastavenie jednotlivých nabíjacích režimov regulátora môžete vykonať cez mobilný telefón, zásuvný displej, alebo aj naprogramovať cez PC s použitím kábla VE.direct na USB.

Maximálny povolený výkon panelu pri 12 V systémoch je 1000Wp, pri 24 V systémoch 2000Wp a pri 48V systéme 4000Wp. V prípade prekročenia týchto hodnôt regulátor automaticky zredukuje prichádzajúci výkon od panelov na prijateľné hodnoty, takže nadvýkon regulátor nepoškodí. Regulátor môže poškodiť iba nedodržanie maximálneho VOC napätia panelov 150V.

Maximálny vstupný skratový prúd FV panelov nesmie prekročiť hodnotu 50A, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu.

Adaptívne trojstupňové nabíjanie: 1. rýchle nabíjanie (Bulk), 2. absorpčné (Absorption) a 3. udržiavacie (Float). Výber z ôsmich predprogramovaných hodnôt absorpčného a udržiavacieho napätia pomocou otočného prepínača. Dĺžka absorpcie je určovaná hodnotou napätia pred začiatkom nového nabíjacieho cyklu (ráno). To má pozitívny vplyv na plnohodnotné dobitie batérie a jej životnosť.

Aktivácia regulátora pri vyššom napätí z panelov ako je napätie na batérii. Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5 V, aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja až do chvíle, keď je napätie z panelov o 1 V vyššie ako napätie batérie.

Rozšírená elektronická ochrana

Ochrana proti prehriatiu, ochrana proti skratu a prepólovaná FV panelov.

Na všetky MPPT regulátory poskytuje Victron Energy predĺženú záruku 5 rokov.
Napísať recenziu