• Wattrouter ECO

Wattrouter ECO

308,73
Dostupnosť:
Nie je skladom
Ďalšia dodávka:
30.04.2024
Kód produktu:
04290089
Výrobca:
SOLAR CONTROLS

WATTrouter ECO je programovateľný regulátor na optimalizáciu vlastnej spotreby pre objekty s inštalovanou fotovoltaickou elektrárňou. Prúdový rozsah merania je 3x20A, trvalého zaťaženia 3x40A. Po správnej inštalácii a nastavení regulátor dokonale optimalizuje využitie prebytkov energie vyrobených vašou FVE. Návratnosť zariadenia podľa výkonu FVE a možnostiam využitia vyrobenej energie môže byť aj iba 4 mesiace!

WATTrouter ECO vývojovo vychádza z WATTrouteru M, integruje v štandardnom prevedení niektoré jeho vlastnosti pri zachovaní veľmi nízkej obstarávacej ceny.

WATTrouter ECO je úplne bezhlučný, pretože výkonové triaky známe z WATTrouteru CWx boli nahradené SSR výstupmi, na ktoré sa pripájajú pasívne chladené výkonové SSR relé. Sú teda k dispozícii celkom 4 SSR výstupy. Týmto odpadajú problémy s hlukom ventilátora, prašnosťou a ďalej s nutnosťou opravy regulátora pri prípadnom poškodení výkonových triakov skratom. Výkonová SSR je možné tiež dimenzovať ako podľa prúdovej zaťažiteľnosti, tak podľa možností chladenia.

WATTrouter ECO je ideálnou voľbou pre užívateľov, ktorí nechcú do regulácie prebytkov investovať veľa peňazí, nepotrebujú zvýšený komfort pripojenia (sledovanie cez Internet a pod.), ale potrebujú spoľahlivý a funkčný produkt.

WATTrouter ECO sa skladá z meracieho modulu a vlastného regulátora. Nastavenie regulátora sa vykonáva z osobného počítača (notebook, mininotebook, popr. stolný PC) pomocou USB rozhrania.

Napísať recenziu